piątek, 24 marca 2017

Lewart zdobywa Wojewódzki Puchar Polski

Do tej pory piłkarze Lewartu Lubartów dwukrotnie sięgali po Puchar Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Pierwszy triumf zanotowali w 1998 roku.

Walkę o Puchar Polski biało-niebiescy rozpoczęli od spotkania z Serokomlą Janowiec, którą pokonali 2:0. Kolejnymi rywalami byli Wisła Puławy (4:1), Lublinianka Lublin (walkower 3:0, na boisku 0:1), Opolanin Opole Lubelskie 2:0.

W półfinale Lewart stoczył ciężki bój ze Stalą Kraśnik. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a dogrywka nie przyniosła bramek. W rzutach karnych lepiej spisali się lubartowianie, którzy wygrali 4:3. Bardzo dobrze w lubartowskiej bramce radził sobie Cezary Bakiera, który obronił dwa rzuty karne i sam pewnie wykonał jedną z jedenastek.

Spotkanie finałowe z Górnikiem II Łęczna rozegrano w Świdniku. Po 120 minutach gry padł remis 0:0 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Zawodnicy z Lubartowa lepiej od rywala egzekwowali jedenastki i wygrali 3:2.

Dzięki zwycięstwu w Wojewódzkim Pucharze Polski Lewart zapewnił sobie awans do rozgrywek centralnych w sezonie 1998/1999. O tym jednak następnym razem.