piątek, 13 października 2017

Siedem lat od pucharowych derbów

Dokładnie siedem lat temu na stadionie przy Parkowej Lewart Lubartów zmierzył się z Pogonią 07 Lubartów. Derbowe starcie było spotkaniem w ramach okręgowego Pucharu Polski. Zgodnie z przewidywaniami wygrali biało-niebiescy 2:0.

Relacja z derbów Lubartowa sprzed siedmiu lat:

W ubiegłą środę w Lubartowie doszło do derbowego pojedynku w ramach okręgowego Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lewartu nad Pogonią 2:0. Na trybunach pojawiło się wielu sympatyków futbolu z Lubartowa i okolic.

Pierwsi zaatakowali czwartoligowcy. Tuż po gwizdku piłkę „biało-niebiescy” przejęli i ruszyli z groźną akcją. Piłkę otrzymał Marek Korzeniowski i wbiegł w pole karne Zbigniewa Maciążka. Uderzenie napastnika Lewartu było jednak niecelne i piłka minęła słupek bramki. W kolejnych minutach gra się wyrównała. Piłką grali podopieczni Arkadiusza Smolarza, a na grę z kontry nastawiła się Pogoń. Dobrze w ekipie zespołu z okręgówki prezentowali się Dariusz Osuch i Erwin Nogal. W 29 minucie ucieszona została część publiczności, która kibicowała tego dnia Lewartowi. Po błędzie Tomasza Kamińskiego piłkę przejał Marek Korzeniowski, który wpadł w pole karne i strzałem z 12 metra pokonał Maciążka. Pod koniec pierwszej połowy okazję na podwyższenie dla Lewartu mieli Konrad Krzyżanowski i Dawid Pożak. Futbolówka po ich strzałach zatrzymała się jednak najpierw na słupku, a potem na poprzeczce. W drugiej części spotkania gra na pewno nie cieszyła kibiców. Brakowało dobrych okazji i dużo było gry w środku pola. Gra „biało-niebieskich” często prowadzona była na stojąco, bez zaangażowania. Z dobrej strony w obozie czwartoligowca prezentował się Borys Kaczmarski, który raz po raz niepokoił defensywę Pogoni. Z kolej w ofensywie ekipy Łukasza Iwanka dobrze radzili sobie Osuch, Michał Kożuch i Nogal. W 70 minucie strzał Osucha zza pola karnego wyłapał Dominik Buczyński. Chwilę później znowu zagotowało się pod bramką Lewartu, a w rolach głównych wystąpili Kożuch i Nogal. W 85 minucie piłkę meczową i okazję na wyrównanie miał Michał Kożuch. Po błędzie Buczyńskiego znalazł się przed pustą bramką. Niestety dla sympatyków Pogoni uderzył on ponad bramką Lewartu. Poddenerwowany zespół „biało-niebieskich” obudził się i w 90 minucie zdobył drugą bramkę. Jej autorem był Borys Kaczmarski, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Zbigniewa Maciążka.

Pogoń 07 Lubartów - Lewart Lubartów 0:2 (0:1)
Marek Korzeniowski 29', Borys Kaczmarski 90'

Pogoń: Maciążek - Lato (78' Zgierski), Kamiński, Walaszek, Jankowski, Rusek (65' Bronowicki), Nogal, Kot (84' Michna), Kuśmirek, Osuch, Kożuch

Lewart: Buczyński - Lewin (83' Pietrzak), Mitura (46' Birski), Białacki, Pszczoła, Jezior (46' Kaczmarski), Pożak, Mitaszka, Krzyżanowski, Bielak (75' Szczygieł), Korzeniowski
Żółte kartki: Bronowicki, Osuch – Kaczmarski Sędzia: Hubert Ripper (Lublin) Widzów: 500